Difüzör Ahşap Akustik Panel

Doğal ahşabın sıcaklığı, zarafeti ve güzelliği ve akustik yayılımın ek faydası ile tasarlayın. 
“Ahşap blok paneller stüdyolar ve ev sinemaları için zarif bir sanat ve akustik tedaviler kombinasyonudur. Sinyallere göre, kayıt stüdyolarında ve performans salonlarında kullanılan genel ses difüzörleri gibi görünmedikleri için gerçekten muhteşemler… 

Karışan yansımaları emilim veya dağılımı ile kontrol edilebilir. Küçük odalarda, müdahale yansımaları kontrol etmek ve emilme yerine difüzyonunu kullanarak bir ortam ses alanı sağlamak için tercih edilir. Oda yüzeyleri dinleyici için nispeten yakın olduğu zaman, çok etkili bir difüzyon yüzeyi gereklidir.  Bu sorunu çözmek için bir iki boyutlu yönlü difüzör kullanabilirsiniz. 

Birbirine yapışmış farklı boyutlardaki ahşap bloklardan yapılmış, fonksiyonel duvar süslemesi, tahmin edeceğiniz gibi bir şehir silüeti gibi görünüyor. Ses dalgalarının yayılmasında çok iyi olmasa bile duvarınıza asılmak harika bir şey olurdu.

Dikey olarak konumlandırılmış bir difüzör, sesi yatay bir tarzda dağıtır. Yatay olarak konumlandırılmış bir difüzör, dikey enerji dizisinde ses enerjisini yaymaktadır. Müziğinizle gerçekten bağlanmak istiyorsanız odanızın temel bileşenleridir.

Dinleme odaları için ön ve arka duvar konumları önerilir. Tavan yüzey alanı, günümüzün daha küçük tavan yüksekliklerinden yansımaları en aza indirmek için de kaplanabilir. QD-23, difüzyona ihtiyaç duyan fakat minimum boşluğa sahip olanlarımız için idealdir.

Tel:2 0216 344 34 22
 Tel:3 0216 344 34 77

Satış Temsilcisi : Aydın Taş
Email: 
aydin@teknikakustik.net
Gsm : 0533 013 86 45

Proje & Hizmet : Halil Kaygusuz
Email: halil@teknikakustik.net
Gsm : 0507 668 41 24

UYGULANMIŞ ÖRNEKLER

Problem
Proje stüdyoları gibi küçük odalar,  enterferans yapan arka duvar yansımalarını yaymak ve dağınık bir ses alanı sağlamak için çok verimli bir yüzeye ihtiyaç duyarlar .

Çözüm
Bu problemi çözmek için, RPG akustik endüstrideki en güçlü ve estetik iki boyutlu çok yönlü yayılma yüzeyini tasarlamak için gelişmiş ilkel kök sayı teorisini kullanmıştır. 
Enterferans yansımaları absorpsiyon veya difüzyon ile kontrol edilebilir. Küçük odalarda, genellikle, karışan yansımaların kontrol edilmesi ve absorpsiyon yerine difüzyon kullanılarak bir ortam ses alanı temin edilmesi arzu edilir. Odanın yüzeyleri dinleyiciye nispeten yakın olduğunda, çok verimli yayılan bir yüzeye ihtiyaç duyulur. Bu sorunu çözmek için RPG , Skyline ® patentini aldı.. Endüstrinin ilk – ve en verimli – çok yönlü ilkel kök sayı teorisi iki boyutlu difüzördür. Skyline, sesin homojen şekilde dağılmasını sağlar, böylece tüm yönlerdeki akustik parıltı minimize edilir. 

  • Patentli optimize edilmiş ilkel kök yansıma fazı ızgarası
  • 156 ayrı faz bloğu
  • Bastırılmış speküler saçılma
  • Evrensel montaj tasarımı
  • Taşınabilir, hafif yapı
  • Eşsiz akustik heykel

Büyük asal sayı tasarımı akustik endüstrinin en yüksek yansıma yoğunluğunu sunar. Bu tasarım, doğal bir sondaj havası ve müdahale edici yansımaların en etkili yayılma kontrolünü sağlar. 

İlkel kök sayı teorisi tasarımının sağladığı speküler bastırma, saçılmanın “ayna” yansıma bileşeninin daha dağınık bir ses alanı yarattığı anlamına gelir. 

Skyline’un duvarlara veya tavanlara 
montajı çok kolaydır. Kalıcı montaj için ayrıca inşaat yapıştırıcısı da uygulamak isteyebilirsiniz. Skylines de bir T-bar tavan ızgarasına yerleştirilebilir. 

Difüzör, bir odadaki yansımaları kontrol etmenin ve odanızın sesini düzleştirmenin harika bir yoludur.
Belirli bir alan boyunca akustik enerjiyi dağıtmak veya saçmak için özel olarak tasarlanmıştır. 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]