Heraklit Akustik Panel

Ahşap yünü panellerinin üretimi sırasında, uzun, ince ahşap lifleri bir mineral yapıştırma maddesi ile hafif çok işlevli bir panele sıkıştırılır. Heraklith ahşap yünü paneller ahşabın  tüm iyi ve koruyucu özelliklerini birleştirir.

Heraklith® Ahşap Yün Paneller

Tamamen doğal ürün Isıya ve soğuğa karşı yalıtım
Dayanıklıdır, kullanıldıkları bina ile aynı hizmet ömrüne sahiptir
Yangın sırasında koruyun çünkü ısı kalkanı görevi görürler
Açık yüzey yapısından dolayı üstün akustik özellikler sağlar ve nemden etkilenmezler.

Bina yangınının yoğun ısısı sadece yanmakta olan malzemeyi değil, binanın yapısal bileşenlerini de destek yapısında önemli hasara yol açarak yolcuların sağlığını ve güvenliğini tehlikeye sokabilir. Bu tür hasar ve tehlikelere karşı korunmak için, bina inşaatında yüksek kaliteli yangına dayanıklı malzemelerin kullanılması önemlidir.

Heraklith ahşap yünü yalıtım levhaları, bina yapısal bileşenlerini yangının zararlı sıcaklığından korumak için kalkan görevi görür. Sadece odun yünü veya çok katlı tasarıma sahiptirler. Bunlar Kaya Mineral Yünü  veya sınırlı yanıcı veya yanmaz levhalar sunan bir Köpük ( EPS , XPS ) gibi diğer Knauf Yalıtım ürünleri ile birleştirilir (A2 sınıfı, EN 1365-2’ye göre).

Heraklith ahşap yünü yalıtım levhalarının, yangına maruz kaldıklarında erimez veya yanma damlacıkları üretmediğini ve duman gelişimi açısından en iyi sınıfta değerlendirildiğini bilmek önemlidir.

Gürültüden korunma, herhangi bir modern yaşamın veya çalışma ortamının rahatlığında önemli bir rol oynar. Heraklith, sessiz ve rahatsız edilmemiş ev ve çalışma alanlarının, özellikle de yer altı garajlarının, teknik odaların yakınında ve potansiyel olarak rahatsız edici gürültü kaynakları yakınında bulunan diğer yerlerde oluşturulmasına yardımcı olmak için çok çeşitli yalıtım çözümleri sunmaktadır. Tarımsal binalarda hayvanlar tarafından yaratılan gürültü (örneğin beslenme süresi boyunca) azalır.

Heraklith ahşap yünü yalıtım levhalarının açık yüzey yapısı, olağanüstü akustik yalıtım özellikleri sağlar. Heraklith, bazılarının ahşap yünü levhalarını mükemmel ses emilimi özellikleri gösteren mineral yünü ile birleştiren çeşitli akustik yalıtım çözümleri sunmaktadır  .

Odun yünü izolasyonu doğal olarak dayanıklıdır ve kullanıldığı binanın ömrü boyunca dayanabilir. Heraklith ahşap yünü yalıtım levhaları, sıkı bir tavan uygulamasına kolayca uyum sağlar ve ahşap yünü yüzeyine olan yüksek direnç, fiziksel hasara karşı optimum koruma sağlar.

Heraklith, her uygulama için dayanıklı ahşap yünü yalıtım çözümleri sunar. Ve tüm odun yünü ürünlerimiz uluslararası EN kalite standartlarına uygundur .

En iyi yalıtım ürünleri çevre sorumluluğuna bağlı olarak üretilir ve kullanılır. Heraklith ahşap yünü yalıtım levhaları istisna değildir. Onlar dan olmamasına bağlı yapılır PEFC veya FSC sertifikalı  üretim ormanlarında kaynaklanan ladin ağacından. Üretim sırasında uzun, ince ladin ve kavak odunu, hem üretim hem de kullanım aşamalarında çevre üzerinde kolay olan hafif, çok fonksiyonlu bir yalıtım levhası oluşturmak için bir mineral yapıştırma maddesi ile preslenir.

UYGULAMA REFERANS GÖRSELLER

Avantajları

  • Mükemmel yangına dayanıklı özellikler (60 dakika)
  • A2 yangın derecesi, yanma sırasında damla oluşumu ve düşük duman emisyonları
  • Yüksek değerde akustik özellik
  • Optimize edilmiş kullanım kolaylığı için boyut ve form stabilitesi
  • Nem ve küf dayanıklı
  • Estetik bitirmek
  • PEFC sertifikalı ahşap. FSC istek üzerine
özellikdeğer
Yangın performansıA2-s1, d0
Kalınlık (mm)
Genişliği (mm)
Uzunluk (mm)
D (m 2 K / W)
1560012000,15
2560012000,30
3560012000,40
5060012000,60
[Toplam:3    Ortalama:5/5]